יום רביעי, 4 בנובמבר 2015

צ'ארלי וקנין דף דמות

צ'ארלי וקנין האיש התמים מבית שמש, התחיל את דרכו בספר שלי ז'בוטינסקי פינת רבי עקיבא . בהמשך פירסמתי סיפורים עליו בדף הפייסבוק שלי בדיחות כשרות. מכיוון שהפייסבוק הוא מדיה מהירה, חד פעמית. אני מרכז את סיפורי צ'ארלי וקנין כאן. אעדכן את הדף מזמן לזמן בעז"ה.
הסיפור מהספר:

דרשתו של הרב יניב בבית הכנסת במקלט שבמרכז בית שמש
"רבותי, ברכות בבקשה. בייגלה זה מזונות. זיתים זה  העץ, גמבה אדמה וערק שהכל."
שקט. מישהו לוחש משהו  באוזנו של הרב ומצביע על אחד המתפללים. צ'רלי. אצבעו מסמנת עיגול על הרקה כרוצה לומר, מה המשוגע הזה עושה פה?
"רבותי! היה כאן איזה דיבור על צ'רלי. בוא, צ'רלי. בוא."
צ'רלי ועקנין הוא איש פשוט עם נעליים גדולות ושפם קטן, כומתה דהויה ומקל.
"צ'רלי הוא הצדיק של בית שמש. שה' יברכהו ויאריך שנותיו בנעימים," אומר הרב.
כולם עונים אמן במקהלה.
והרב מספר שצ'רלי מגיע בכל בוקר לבית כנסת אחר. הוא רוצה להיות בסדר עם כולם. ביום ראשון הגיע לבית כנסת של הדתיים הציוניים. אחרי התפילה כולם במצב רוח טוב וצ'רלי מתחיל לצעוק, "נח... נחמן... מאומן..." כולם מסתכלים  עליו בעין עקומה. "בשבת התפללתי בברסלב. כשהם שותים קצת יין ככה הם רוקדים," הוא אומר. "לא, לא, צ'רלי," אומרים לו. "פה זה לא ככה. פה, אחרי התפילה, שואלים ודורשים זה בשלומו של זה וכשיש איזו שמחה כמו יום העצמאות, או שצה"ל הצליח באיזה מבצע, אומרים אבינו מלכנו ברך את מדינת ישראל." צ'רלי מודה להם על מה שלימדו אותו.
למחרת מתפלל צ'רלי למעלה, ברמה, אצל הנטורי קרתא. אחרי התפילה המצברוח מעולה. צ'רלי מתחיל לשיר, "ברך את מדינת ישראל!" ואואאאאאהו, כמעט סוקלים אותו. צ'רלי לא מבין מה לא בסדר. לחבר'ה האלה יש פתיל קצר! מסבירים לו צפוף שייזהר ולא יגיד פה דברים כאלה. "כשיש מצב רוח טוב, צועקים פה, 'בשלטון הכופרים אין אנו מאמינים.'" צ'רלי כבר בטוח שהוא יודע מה להגיד כשהמצברוח טוב ויש חשק להודות לבורא עולם.
למחרת הוא מגיע לבית כנסת מסורתי. עורכים שם טקס חלוקת תעודות הוקרה לבני השכונה שנלחמו במלחמת לבנון השנייה. צ'רלי מתלהב וצועק, "בשלטון הכופרים אין אנו מאמינים!" הפעם מגרשים אותו בבושת פנים. צ'רלי בוכה. חב"דניק אחד פוגש אותו ושואל, "צ'רלי מה קורה?" צ'רלי מספר שרצה לעשות שמח וגירשו אותו. החב"דניק אומר, "צ'רלי, כששמח ובאמת רוצים להודות לבורא עולם, צועקים 'יחי אדוננו מורנו רבנו מלך המשיח לעולם ועד.' צ'רלי מוחה את הדמעות. עכשיו הוא יודע. מי לא אוהב את חב"ד?
יום חמישי בבוקר. צ'רלי מתפלל בבית כנסת ליטאי "יחי אדוננו מורנו ורבנו מלך המשיח!" הוא צועק ומגורש משם בבושת פנים.
ומוסף הרב  יניב ואומר לכל קהל המתפללים, שבשבת צ'רלי התפלל אצל הרומנים. היה שם קידוש ליארצייט – אזכרה אשכנזית. צ'רלי שמע אותם אומרים "די נשמה זאל האבן עלייה" שפירושו, למי שלא יודע, שלנשמה תהיה עלייה.
"ואני אומר לכם," מכריז הרב בקול רם וצלול, "שבעיר מפולגת כמו בית שמש, שבה יצר המחלוקת חוגג ומכלה כל חלקה טובה, אם צ'רלי ועקנין אומר לכם שלנשמה תהיה עלייה, תענו אמן ותגידו תודה. כי אם יש למישהו בעיר הזאת  כוח לברך, הרי זה צ'רלי ועקנין."
"אמן ואמן!" עונה קהל המתפללים בקול גדול.

צ'ארלי מתמודד עם מחבל: (מהפייסבוק שלי)
צ'ארלי וקנין, איי איי צ'ארלי, אשרי תמימי דרך. בימים אלה בהם מתרבה הרשע, אני חייב לספר לכם עוד על צ'ארלי, הבנאדם עם הלב הכי טוב בעולם.  צ'ארלי נכנס לחנות ירקות, הוא לוקח את הדלעת כדי לבקש מהמוכר שיחתוך לו חתיכה. לפתע מגיע מחבל עם סכין, צ'ארלי מרים את הדלעת, הסכין ננעצת בדלעת. צ'ארלי שולף את הסכין ואומר בנחת- מה קרה לך מחמוד? ככה חותכים דלעת? בוא אני אלמד אותך איך לחתוך דלעת. צ'ארלי מראה למחמוד, שמביט בו בהשתאות, איך חותכים חתיכות לא גדולות מידי ולא קטנות מידי, בדיוק בשביל מרק קוסקוס. יש לך סכין טובה מאוד, רק צריך לחתוך בכיוון הנכון צ'ארלי אומר, ומגיש למחמוד את הסכין. מחמוד מרים את הסכין על מנת לדקור את צ'ארלי, אך נורה מיד בגב על ידי שוטר שהוזעק למקום. צ'ארלי מביט במחבל המת המום. הוא אומר- מה יש עונש מוות למי שלא יודע לחתוך דלעת? לא ידעתי.

צ'ארלי מנסה להפוך לגבר-גבר (פייסבוק)
אי, צ'ארלי, צ'ארלי.. מה יהיה איתנו? הרייטינג שלנו ברצפה. אין היום קהל לסיפורים על תמימים שלומיאלים כמוך. מה דעתך לקנות כלב? משהו תקיף! מפחיד! זה מה שאנשים אוהבים היום, גבר-גבר! שמפחיד מחבלים ושאר מנוולים. צ'ארלי אמר שינסה למצוא משהו. ידעתי שהוא אומר את זה למרות שאינו אוהב כלבים. הוא פשוט בנאדם שלא מסוגל לאכזב אף אחד. מספיק שתראה לו פרצוף מאוכזב והוא יעשה הכל בשבילך.
צ'ארלי שוטט ברחובות בית שמש, לפתע שמע צרחות. זו הייתה קבוצה של בנות מבית יעקב הכי קיצוני בבית שמש. לחרדים בכלל, ולקיצוניים ביותר בפרט יש פחד ממש מיסטי מכלבים.
הבנות עמדו וצרחו בעת שצ'יוואוה נבח עליהן. הצ'יוואווה עמד לפניהן ודחק אותן לכיוון הגדר. צ'ארלי רצה לעזור, הוא ניגש והרים את הצ'יוואווה. הבנות ממש הודו לו ביידיש. צ'ארלי הספיק לתפוס קצת יידיש ואמר ששמח לעזור. הבנות רשמו את מספר הטלפון שלו למקרה שייתקלו בעוד כלב.
אני חייכתי בסיפוק, סוף כל סוף יש לי סיפור גבורה ולא עוד סיפור של לוזר. אלא שאז קרה סיבוך בעלילה. משמרת הצניעות שבודקת בקביעות את המחברות של הבנות ראתה את מספר הטלפון הנייד של צ'ארלי (טלפון מנגו מיושן, ממש מוצר אספנות). המשגיחים של משמרת הצניעות רתחו על צ'ארלי, הם התקשרו לאשתו וספרו לה מה שמצאו. חסיבה וקנין ממש גיחכה. היא ידעה שבעלה הבנאדם הכי תמים בעולם, הצחוק שלה הרתיח אותם, הם היו בטוחים שדברים נוראים קורים ולא אכפת לה.
צ'ארלי נכנס לצרה גדולה ואפילו לא היה מודע לכך. בפרק הבא אצטרך לנסות לעזור לו, בלי לקלקל את הדרמה.... בקיצור המשך יבוא...

המשך עלילות צ'ארלי הגבר (פייסבוק)
תקציר הפרק הקודם: כותב הסדרה ביקש מצ'ארלי שיקנה כלב כדי לשפר את התדמית של הגיבור הלוזר שלו. צ'ארלי הציל בנות מבית יעקב אידיש שפחדו מצי'וואווה. משמרת הצניעות החליטו לנקום בצ'ארלי בגלל "הקשר" שלו עם הבנות.

צ'ארלי החליט שהא מאמץ את הצ'יוואווה. הוא יצא לטייל איתו בבוקר. שלושה חרדים קיצוניים אימתניים חיכו לצ'ארלי מעבר לגדר. צ'ארלי התקרב עם הצ'יוואווה בלי לדעת מכלום. כשעבר את הסיבוב השלושה ניסו להתנפל עליו, הצ'יוואווה התחיל לנבוח בכל כוחו. ומכיוון שלמי שנולד כחרדי יש פחד מיסטי מכלבים, גם אם הם קטנים, וגם אם הוא בן של בעלי תשובה שיש להם פנסיון לכלבים, הפחד הוא פחד. השלושה נסו על נפשם. בנתיים פשטה השמועה בבית יעקב- צ'ארלי התמים בסכנה. הבנות יצאו לגדר של בית יעקב חמושות בתפוזים. אלא שמשמרת הצניעות כבר הסתלקו. מי שהגיעו אלו שני מחבלים חמושים בסכינים. מסתבר שתמונתו של צ'ארלי וקנין התנוססה באתרי אינטרנט פלסטינים כמחסל מחבלים מקצועי. (אחרי שבלם בטעות מחבל עם דלעת). המחבלים רצו לעבר צ'ארלי, אבל אז הגיע אליהם מטר של תפוזים והם נסוגו. וכך נוטרלו קיצונים יהודיים ולהבדיל מחבלים באמצעות שיימינג. אין השפלה יותר גדולה למשמרת הצניעות מאשר להיות מובס על ידי צ'יוואווה. ואין השפלה יותר גדולה למחבלים מאשר להיות מובסים על ידי בנות חמושות בתפוזים בסך הכל. (מספרים שהם היגרו לאיי הבתולה מרוב בושה)

אז מי אמר שצ'ארלי וקנין הוא לא גבר-גבר?! מי רצה סיפור גבורה ולא קיבל?

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה